16.11.18 – 18.11.18

Riso biënnale 2018

MAGICAL RISO 2018 – MONUMENTAL RISO

*** DE CONFERENTIE DAGEN VAN MAGICAL RISO ZIJN VOLGEBOEKT.  ALLEN WELKOM OP ZONDAG DE 18DE VOOR DE ART BOOK FAIR, TALKS, WORKSHOPS EN DEMONSTRATIES ***

We kijken ernaar uit om 145 kunstenaars, ontwerpers, drukkers en uitgevers van 16-18 november in Maastricht te verwelkomen!

Naast het net gevist? Je kunt nog steeds langs komen op zondag de 18de en mooie vondsten doen op de Art Book Fair, komen luisteren naar Riso uitgevers, de Riso tentoonstelling bezoeken, of  deelnemen aan workshops en demonstraties.
We kunnen je ook op de wachtlijst zetten voor het volledige programma, stuur dan een mail naar: register@janvaneyck.nl.

De wereldtop van Risoprinters, -uitgevers en -kunstenaars zullen van 16 tot en met 18 november aanwezig zijn in de Van Eyck voor de derde editie van de Riso Biënnale Magical Riso. Een driedaags event dat bestaat uit twee conferentiedagen en een (afsluitende) dag met een Art Book Fair, presentaties, demonstraties en een tentoonstelling.

Risografie – digitale stencildruk – is bij kunstenaars, fotografen en (grafisch) ontwerpers geliefd om de kwaliteit en de levendigheid van het drukwerk, de onverwachte uitkomsten, intense kleuren en vooral ook de mogelijkheden die de machine biedt voor self-publishing, het in eigen beheer maken van publicaties/kunstenaarsboeken. Als specialist in de risografie, organiseert het Charles Nypels Lab voor Printing & Publishing van de Van Eyck dit jaar voor de derde keer de Riso Biënnale met steun van RISO Benelux.

Iedere editie kent een andere opzet en thematiek. Dit jaar draagt de biënnale als ondertitel Monumental Riso. De focus bij risografie ligt vaak op het maken van edities, fanzines, flyers en kleine posters. Monumental Riso wijkt af van dit 'traditionele' gebruik, en laat zien dat ook met de Riso werk kan worden gemaakt met monumentale kwaliteiten.

Riso en het monumentale is eveneens het uitgangspunt voor een In-Lab, een collaboratieve onderzoeksmodule van Van Eyck deelnemers, begeleid door Van Eyck adviseur en grafisch ontwerper Paul Bailey. Samen onderzoeken zij het thema van The Art of Forgetting. De resultaten van dit onderzoeksproject zullen worden gepresenteerd tijdens de Riso Biënnale.

Naast de conferentie en het In-Lab opent op 17 november een Monumental Riso tentoonstelling met nieuw werk van 12 kunstenaars, gemaakt in het Charles Nypels Lab, met riso, stencil en zeefdruk.

CONFERENTIESPREKERS
Bananafish Books @bananafishbooks CN
Dan Walsh #danwalsh VS
De Kijm & Zonen @dekijm NL
Drucken3000 @drucken3000 DE
Facebook Analog Lab, Scott Boms @analoglab @scottboms VS
In-Lab, Paul Bailey @misterpaulbailey IE
Kyuha Shim @q.shim KR
Martín La Roche @quilloo CL
Michiel Schuurman @michiel_schuurman NL
O.OO @odotoo_com TW
Perfectly Acceptable @perfectlyacceptable VS
Raumpress @raum_press ES
Risolve @risolve VS
Sigrid Calon @sigridcalon NL
Zohra Opoku @zohraopoku GH

RISO ZONDAG - MAGICAL ART BOOK FAIR
12.00 – 18.00 uur
– klik HIER voor het volledige programma 
Hagen Verleger @hagenverleger DE
Lafayette Anticipations @lafayetteanticipations FR
Paper Cuts @paper_cuts_zines VS
Perfectly Acceptable @perfectlyacceptable VS
RISO Benelux www.riso.nl NL
Risolve Studio @risolve VS
We Make It @wemakeitberlin DE
Wobby Club @wobbyclub NL

DEELNEMERS TENTOONSTELLING
Dan Walsh #danwalsh VS
In-Lab https://www.janvaneyck.nl/nieuws/magical-riso-in-lab/ 
Johannes Schwartz #johannesschwartz DE/NL
Kees Goudzwaard #keesgoudzwaard NL
Martín La Roche @quilloo Chile & Erwin Blok @blokerwin NL
Michiel Schuurman @michiel_schuurman NL
Paul Drissen @pauldrissen NL
Raewyn Martyn @fallingwalker NZ
Sigrid Calon @sigridcalon NL
Stanley Donwood @stanleydonwood GB
Zoe Beloff #zoebeloff VS
Zohra Opoku @zohraopoku GH

Curator: Huib Haye van der Werf, Van Eyck hoofd artistiek programma

DEELNEMERS IN-LAB
Paul Bailey @misterpaulbailey
Gabriella Marcella @risottostudio
Anne Huijen @annehuijnen
Aram Lee @aramml
Dasha Tsapenko @dasha___tsapenko
Emma Van Roey @emmavanroey
Huib Haye van der Werf @huibhaye
Jhen Chen http://chenjhen.com/
Karoline Swiezynski @karolineswiezynski
Katja Verheul @katjaverheul
Lyndon Barrois @eljaybitu

De tentoonstelling is open voor publiek van maandag 19 november 2018 t/m 11 januari 2019
Ma-vrij 9.00 – 17.00 uur

Magical Riso wordt georganiseerd door Jo Frenken, hoofd van het Charles Nypels Lab met steun van Sigrid Calon

Met grote dank aan RISO Benelux


 

 

Nieuwsbrief

Van Eyck Academie

×
Hierbij geef ik me op voor de Van Eyck nieuwsbrief